Wrestling sectional pairings released

Posted on Jan 25, 2012

First round pairings
132
Dathan Fry, Blackford (5-12) vs. Daniel Beeks, Southern Wells (8-14).
138
Jon Raugh, Bluffton (19-4) vs. Jon Dathe, Norwell (5-23).
152
Thomas Glidden, Blackford (0-6) vs. Zeke Schultz, Adams Central (30-3).
220
Seth Biberstine, Southern Wells (34-0) vs. Briar Gerber, Bluffton (5-8).
Second round pairings
106
Sawyer Miller, South Adams (30-2) vs. Trevor Gray, Bellmont (12-19); Isaac Harris, Union City (14-15) vs. Blake Lewis, Norwell (19-8).
Alex Abbott, Jay County (26-12) vs. Drew Rockwell, Southern Wells (17-19); Tyler Dodd, Blackford (8-16) vs. Andy Oliver, Adams Central (27-9).
113
LJ Moser, South Adams (34-1) vs. Levi Sugas, Blackford (12-12); Adam Cook, Adams Central (24-12) vs. Jon Poling, Bellmont (21-11).
Aurelio Terriquez, Union City (27-6) vs. Robert Cooper, Jay County (16-18); Austin Wells, Southern Wells (13-18) vs. Mitchell Wilson, Norwell (26-4).
120
Bobby Keuneke, Bellmont (24-4) vs. Chet Owens, Southern Wells (10-20); Dyllan Rhodes, Blackford (12-11) vs. Eric Pimentel, South Adams (25-11).
Joe Becker, Norwell (24-6) vs. Isaac Higgins, Bluffton (12-12); Conner Ray, Jay County (18-21) vs. Cody Walburn, Adams Central (34-1).
126
Ben Fiechter, Southern Wells (23-2) vs. Gabe Martinez, Bluffton (4-18); Kyle Holsten, Blackford (15-14) vs. Boaz Marbach, South Adams (20-15).
Derek Ellinger, Adams Central (30-5) vs. Logan Shaner, Union City (13-18); Justin Miskin, Norwell (7-17) vs. Blake Adams, Bellmont (21-11).
132
Derek Roe, Adams Central (34-1) vs. Dathan Fry, Blackford (5-12) or Daniel Beeks, Southern Wells (8-14); Jacob Girod, Bellmont (10-15) vs. Logan Simpson, Bluffton (12-7).
Edgar Terriquez, Union City (25-8) vs. Skyler Sibery, Jay County (8-12); Paul Jenson, Norwell (1-24) vs. Todd Batt, South Adams (34-2).
138
Jon Raugh, Bluffton (19-4) or Jon Dathe, Norwell (5-23) vs. Dustin Hosch, Blackford (8-18); Willie Mahlan, Bellmont (12-15) vs. Zac Yoder, Adams Central (21-13).
Jesse Finnerty, Jay County (21-17) vs. Hayden Ring, Union City (9-13); Paul Renner, Southern Wells (12-24) vs. Charlie Hirschy, South Adams (25-11).
145
Brooks Faurote, Bellmont (31-1) vs. Lane Christman, Blackford (2-18); Luke Liter, Adams Central (22-14) vs. Austin Grabau, South Adams (24-12).
Connor Wyatt, Union City vs. Grahm Smith, Norwell (16-12); Austin Bentz, Jay County (19-17) vs. Philip Gerber, Bluffton (21-2).
152
Dewey Melcher, Bellmont (20-9) vs. Kedric King, Bluffton (8-15); Shea Pyle, South Adams (13-12) vs. Zach Metcalf, Jay County (29-8).
Dan Becker, Norwell (8-15) vs. Kyle Anguiano, Union City (15-15); Ethan Smith, Southern Wells (7-25) vs. Thomas Glidden, Blackford (0-16) or Zeke Schultz, Adams Central (30-3).
160
Kyle Walters, Union City (33-0) vs. forfeit; Cole Bonewit, Blackford (21-8) vs. Andrew Smith, Norwell (14-9).
Nick Leonhard, Jay County (27-6) vs; Jordan Landers, South Adams (23-12); Jacob Bergman, Bellmont (11-5) vs. Chantz Luginbill, Adams Central (30-4).
170
Isaac Werst, South Adams (28-8) vs. forfeit; Alex Bollenbacher, Adams Central (7-5) vs. Eric Beougher, Jay County (17-9).
Vicent Beaujean, Blackford (18-9) vs. Landon Baker, Bellmont (12-13); Beau Burke, Norwell (11-14) vs. Jamie Antonoglou, Union City (30-2).
182
Ben Pfister, Bluffton (33-2) vs. Jacob Stout, Southern Wells (5-24); Matthew Shoup (11-10) vs. Aaron Burk, Union City (7-6).
Hunter Gillette, Jay County (12-10) vs. Aaron Harris, Norwell (4-8); David All, South Adams (1-3) vs. Brad Busse, Bellmont (31-2).
195
Ben Baker, Bellmont (30-2) vs. Rob Shoaf, Adams Central (6-9); Duran Bocanegra, Union City (20-10) vs. Ethan Potter, Southern Wells (13-4).
Klayton Hinshaw, South Adams (22-8) vs. Devin Townsend, Blackford (12-6); Zach Harper, Norwell (9-18) vs. Kyle Garringer, Jay County (29-2).
220
Seth Biberstine, Southern Wells (34-0) or Briar Gerber, Bluffton (5-8) vs. Nathan Wynn, South Adams (6-11); Taylon Elzey, Adams Central (22-14) vs. Tony West, Norwell (17-9).
Isaac Birch, Bellmont (25-6) vs. Zach Besecker, Union City (23-9); Donnie Miller, Jay County (5-0) vs. Isaac Rogers, Blackford (25-2).
285
Eric Hemmelgarn, Jay County (33-2) vs. forfeit; Allen Henry, Union City (14-11) vs. Seth Prince, Blackford (19-6).
Brian Hakes, Bellmont (8-2) vs. Joe Fuelling, Adams Central (15-12); Andrew Beachey, South Adams (6-13) vs. Kyle Short, Norwell (25-4).



You need to be logged in to post comments on this article.